Około 150 uczniów z klas wojskowych z Podbeskidzia. Do tego goście specjalni, czyli Starsi Podoficerowie Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych oraz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Za nami kolejne spotkanie promujące służbę w szeregach specjalsów oraz książkę „Trzy wojny «Miotły». Operacje specjalne: Jak było? Jak jest? Jak będzie?”.
Sala widowiskowa bielskiego Domu Żołnierza wypełniona była po brzegi. Frekwencję zapewnili uczniowie klas wojskowych ze szkół z okolic Bielska-Białej. Spotkanie było okazją do rozmowy o książce „Trzy wojny «Miotły». Operacje specjalne: Jak było? Jak jest? Jak będzie?” [Więcej o książce].
Jednak przede wszystkim była to sposobność do rozmowy o specyfice służby w Wojskach Specjalnych. Gośćmi specjalnymi spotkania byli bowiem st. chor. sztab. Adam Kraszewski – Starszy Podoficer Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych (który większość służby wojskowej spędził w Lublińcu) oraz st. chor. sztab. Dariusz Biernacki Starszy Podoficer Dowództwa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.
Spotkanie autorskie odbyło się w piątkowe południe, 7 lutego 2025 r. Organizatorami było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej (przy uprzejmej pomocy Domu Żołnierza w Bielsku-Białej i 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego), Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy oraz Związek Żołnierzy NSZ Okręg Śląsk Cieszyński. Warto dodać, że rekonstruktorzy z dwóch ostatnich grup to osoby uwiecznione na okładce książki [Więcej na ten temat: „Trzy wojny «Miotły»”. Jak powstawała okładka książki?]
Zajęcia dla WCR o wizerunku wojska
Wizyta w Bielsku-Białej była również okazją do przeprowadzenia zajęć dotyczących budowy wizerunku Sił Zbrojnych RP. Ppłk Artur Pracki – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej zaprosił na nie przedstawicieli WCR z terenu województwa śląskiego.