-
„Trzy wojny «Miotły»”. Jak powstawała okładka książki?
Okładka ma – wpadającą w oko fanów sił specjalnych – konwencję komiksu. Ale jednocześnie pełna jest odniesień do treści znajdujących się w książce.
-
Chcesz poznać ludzi, którzy tworzyli GROM? Przyjedź na GROM Challenge!
Na dawnym poligonie GROM-u w Czerwonym Borze niedaleko Łomży odbędzie się XII edycja GROM Challenge. Bieg wzorowany jest na pierwszych selekcjach do GROM-u. Legendarne zawody organizują pierwsi żołnierze tej specjednostki.
-
Specjalsi świętują! W weekend w Bolesławcu zaplanowano spotkanie 62. Kompanii Specjalnej WP
Żołnierze tej jednostki na trwałe wpisali się z historię polskich Wojsk Specjalnych. Współtworzyli GROM oraz Jednostkę Wojskową Komandosów. Choć 62. Kompanię Specjalną WP rozwiązano w 1994 r., to jednak od trzech dekad weterani spotykają się w Bolesławcu.
-
Największe atrakcje XV Festynu Komandosa w Dziwnowie
Widowiskowe skoki spadochronowe z lądowaniem w wodzie oraz pokazy możliwości sprzętu pływającego wykorzystywanego w Wojskach Specjalnych – to atrakcje cieszące się największym zainteresowaniem publiczności. W tym roku na nabrzeże rzeki Dziwna ściągnęły one tysiące turystów.
-
60. rocznica powstania supertajnego 1. Batalionu Szturmowego. W ostatni weekend sierpnia świętować ją będą uczestnicy Festynu Komandosa w Dziwnowie
W czasie wojny Układu Warszawskiego z NATO nasze siły zbrojne miały wystawić „front polski”. Gdyby doszło do konfliktu, kilkaset kilometrów przed nacierających Polaków przenikaliby komandosi z Dziwnowa. Szkolono ich m.in. do neutralizacji broni jądrowej, likwidacji stanowisk dowodzenia, dywersji i sabotażu.
-
Święto Wojska Polskiego w Babilonie. W sierpniu 2003 r. Polska przejmowała odpowiedzialność za strefę w Iraku
To była pierwsza po zakończeniu II wojny światowej wielka operacja bojowa Wojska Polskiego. Do Iraku pojechaliśmy zupełnie nieprzygotowani. [55 zdjęć]