-
Zlecenie na wojnę
Jak można skutecznie przeprowadzić wielką kampanię społeczną, której efektem będzie wywołanie wojny? Teraz ten case omawia się na niektórych wykładach akademickich poświęconych komunikowaniu w sytuacjach kryzysowych. Ale dawno temu, w 2001 r., była to pierwsza w Polsce publikacja na ten…
-
Życie w cieniu zasieków
Reportaż o życiu Serbów i Albańczyków w Kosovskiej Mitrowicy, najbardziej zapalnym miejscu w całym Kosowie. Trybuna Śląska z 23 listopada 2001 r., s. 20.
-
Oscypek, czyli góralska tajemnica
Reportaż o pracy bacy Andrzeju Staszlu, który zdradza tajniki produkcji słynnego owczego sera. Trybuna Śląska b.d. 2001, s. 5.
-
Zabawa w wojsko
O kosztach oraz kulisach kontrowersyjnego przeniesienia Centralnego Ośrodka Szkolenia Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych z Katowic do Raducza na Mazowszu. Trybuna Śląska DZIEŃ z 27 marca 2000 r.
-
Obywatel w mundurze
Rozmowa z generałem dywizji Sławojem Leszkiem Głodziem, biskupem polowym Wojska Polskiego o roli kapelanów w Wojsku Polskim, kontrowersjach wokół filmu „Kawaleria Powietrzna” oraz „fali” w seminarium. Trybuna Śląska DZIEŃ z 7 marca 2000 r.
-
Im człowiek głupszy, tym mądrzejszy
Reportaż z odwiedzin u Lecha Wałęsy, byłego prezydenta RP. Trybuna Śląska DZIEŃ nr 299 z 23 grudnia 1999 r.
-
Zawsze w centrum uwagi
Jarosław Gugała opowiada o relacjach między dziennikarzami i politykami. Zdradza kulisy debaty telewizyjnej między Lechem Wałęsą a Aleksandrem Kwaśniewskim, która zdecydowała o tym, że L. Wałęsa przegrał wybory prezydenckie w 1995 r. Trybuna Śląska z 23 grudnia 1998 r., s. 4.
-
Powroty do innego kraju
Rozmowa o antypolonizmie w Izraelu. Halina Birenbaum urodziła się w 1929 r. w Warszawie. W czasie okupacji zamknięto ją w getcie warszawskim. Więziona w obozach koncentracyjnych: Auschwitz, Ravensbrück, Neustadt-Gleve. Od 1947 r. mieszka w Izraelu. Jest pisarką. Rzeczpospolita, 28 sierpnia…