Fot. Tyg. Claudia

Fot. Tyg. Claudia


Ostatnie ćwiczenia PARAMEDYK w Gdańsku. Edukuje się kilkanaście grup, głównie antyterroryści policyjni. Na punkcie Zakładu Medycyny Pola Walki WIM grupy mają „wyczyścić” ciemne pomieszczenie. Ponieważ wiem, że chłopaki z AT na wszelki wypadek wolą kogoś najpierw obezwładnić, a dopiero potem sprawdzają, kim ten ktoś jest, więc rozsądnie zostaję na zewnątrz. W środku stoi Magda Kozak, ze ślepaków strzela do wchodzących (scenariusz zakłada, że dwóch zostaje rannych).

Już pierwsza grupa zadziałała błyskawicznie. Zanim przekonaliśmy ich, że strzelająca jest organizatorem zajęć, a nie „terrorystką”, obezwładniona Magda leżała przyciśnięta do podłogi… Do sprawdzenia było jeszcze kilkanaście następnych grup, ale Magda dała radę 😉

Polecam fajny tekst w najnowszym numerze Claudii. Znajdziecie tam obszerny reportaż o ppor. Magdzie Kozak, rannej w Afganistanie lekarce z Zakładu Medycyny Pola Walki Wojskowego Instytutu Medycznego, autorce bestsellerów z dziedziny fantastyki („Nocarz”, „Renegat”, „Nikt”).